Програма «Радник з питань внутрішньо переміщених осіб»

 

Програма радників складається з мережі спеціалістів, радників, які надають консультації на місцевому та національному рівнях задля вирішення проблемних питань переселенців. Проект реалізується командою програми «Радник з питань ВПО» спільно з виконавчими партнерами Depaul International через ВБФ «Деполь Україна» та ГО «Ла Страда-Україна» у співпраці з Міністерством соціальної політики України.

Програма має два рівні в роботі з внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Радники національного рівня та «Деполь Україна» працюють безпосередньо з переселенцями, управліннями праці та соціального захисту населення (УПСЗН) та громадськими організаціями над невідкладними завданнями та запитами ВПО.

На центральному рівні радники, Департамент стратегії та адвокації та «Ла Страда-Україна» проводять тренінги для фахівців Міністерства соціальної політики України, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, УПСЗН та інших державних органів. Тренінги стосуються процедурних і законодавчих змін на користь переселенців та інших громадян, які постраждали від конфлікту, з окремим акцентом на питаннях пенсій, соціальних виплат та запобігання сексуальному насильству в ситуації військового конфлікту.

Досягнення програми:

Станом на грудень 2016 року (від вересня 2015 року) понад 80 000 окремих персональних справ ВПО опрацьовані безпосередньо, в результаті чого були вирішені питання реєстрації переселенців та оформлення соціальних виплат.

Понад 450 працівників УПСЗН та Мінсоцполітики брали участь у тренінговій програмі щодо оформлення документів для переселенців, юридичної та психологічної підтримки з метою в подальшому охопити цією інформацією ще 1200 осіб цільової аудиторії, що в результаті скоротить кількість випадків професійного вигорання та дасть можливість більш ефективного опрацювання справ переселенців.

300 представників обласних УПСЗН та Національної поліції пройшли навчання з основ розпізнавання сексуального насилля з метою охоплення в подальшому ще 690 фахівців, що закладає засади для проведення більш цілеспрямованих тренінгів.

Проводиться національна медіа-кампанія щодо запобігання сексуальному насильству із супровідними відео- та друкованими матеріалами, яка підтримується через ГО «Ла Страда-Україна».

Пришвидшено процедуру реєстрації переселенців та покращено алгоритм призначення соціальних виплат завдяки реалізації на національному рівні процедури щодо реєстрації ВПО, розробленої фахівцями Програми.

Розроблено п’ять законодавчих поправок, які спрямовані на усунення дискримінаційних та некоректних норм законодавства щодо ВПО.

Підтримано більше 65 проектів від громадських організацій, спрямованих на підтримку ВПО, загальне охоплення вторинних бенефіціарів якими становить понад 320 000 осіб. Фінансування надавалося в рамках Програми залучення громад через серію малих грантів задля інтеграції ВПО в місцеві громади та сприяння культурному обміну між ними.

www.radnyk.org Програма радників

 

Психологічна Тренінгова програма Міністерства Оборони України (МОУ)

За підтримки Генерального штабу Збройних Сил України розроблено тренінгову програму, що передбачає вивчення методів психологічної підготовки, розпізнавання симптомів психологічного стресу та його подальше лікування.

Досягнення проекту:

— Розроблено навчальний посібник та довідник для українських військових, який наразі використовується в рамках тренінгової програми.

— 314 офіцерів психологічної підтримки, а також цивільних і військових психологів, офіцерів та курсантів пройшли підготовку з методик навчання, розпізнавання симптомів психологічного стресу та його лікування.

— у підсумку діяльності програми, з початком роботи другого іноземного тренера, пройдуть навчання ще 1220 людей.

— Завдяки первинному навчанню 1220 фахівців охоплять у майбутньому ще близько 13 000 військовослужбовців цільової аудиторії через подальше їх навчання, службу чи як пацієнтів.

 

Фотовиставка «Displaced. 12 історій з України»

Мета проекту — привернути увагу громадськості до нового соціального явища — внутрішнього переміщення в Україні. Вперше виставка була представлена в листопаді 2015 року на Софійській площі в Києві, після чого було організовано тур містами України. На початку 2016 року фотовиставку презентували в Брюсселі та Лондоні, де вона отримала багато позитивних відгуків.

В рамках другої частини європейського туру, який триває з листопада 2016 року по березень 2017 року, проект представлять у Раді Європи в Страсбурзі, а також Берліні, Римі, Гаазі, Парижі та Варшаві.

Досягнення проекту:

За результатами двох виставок більше ніж 3 800 відвідувачів у Берліні та Римі прочитали історії про українських переселенців.

— За перші 3 місяці проекту було опубліковано 76 матеріалів в українських та іноземних ЗМІ.

— Кількість бенефіціарів у соціальних мережах facebook та twitter становить 31 454 та 163 506 осіб відповідно.